03yucetepe1.JPG
Kaþkýþla forum sayfalarý yeni pencerede açýlýr.

Yozgat Hava Drumu

YOZGAT

 


Home > EğitimSINAV KAYGISI VE BAŞ ETME YOLLARI

28. February 2009

     Sınav kaygısı öğrencinin sınav anında potansiyeli tam olarak kullanamamasıdır. Öğrenciler sınav anında olumsuz iç konuşmalarla kendilerini etkiler ve düşünülen bu olumsuz konuların doğruluğuna inanırlar. Bunun sonucu öğrenci çalışmasının karşılığını alamamaktadır.

SINAVLARDA BAŞARILI OLMA İPUÇLARI

20. February 2009

1. ERTELEMEYİNİZ.
Ertelemek sıkışıklığa ve bu da zayıf ezberlemeye yol açar. Ezberiniz iyi değilse sınav stresi altında her şeyi unutacaksınız.

ANNE BABALAR İÇİN DİSİPLİN KURALLARI REHBERİ

20. February 2009

Disiplin denince pek çok kişinin aklına ceza gelir. Ancak disiplin ceza vermek değil, eğitmek, bilgilendirmektir. Pozitif yöntemlerle yapılan bu eğitimle çocuk özgüvenini ve kendi hareketlerini kontrol edebilme yetisini kazanır. - Çocuklar için disiplin neden gereklidir?

ALTINI ISLATAN ÇOCUKLAR

20. February 2009

ALTINI ISLATAN ÇOCUKLAR

Çocuklar genellikle iki yaş civarında büyük tuvaletlerini, iki-üç yaş dolaylarında da küçük tuvaletlerini kontrol ederler. Altını ıslatma olayının duygusal ve bedensel bozukluklarla ilgili nedenleri vardır.

ETKİLİ AİLE İLETİŞİMİ

20. February 2009

Sevgili anne babalar ;

Herkesin bildiği bir söz vardır: “Eğitim ailede başlar” Her aile başarılı çocuklar yetiştirmek ister. Bunu gerçekleştirmek için çocuğuna her türlü imkanı hazırlar. Ancak unutulmaması gereken bir konu daha vardır ki, o da çocuğun kimlik gelişimidir. Çocuğun içinde bulunduğu dönemi nasıl atlattığı çocuğun hayatta kazanacağı başarıları kadar önemlidir.